Таг: година

E3 2017: E3 ги продава сите 15,000 од своите фан одобренија во новата генерална програма за прием

Овогодинешната Електронска забава Експо изгледа да биде малку повеќе бурната од минатото. E3 објави во понеделникот дека ги распродаде сите 15,000 од своите генерални приемници за E3 2017. E3 ја потврди веста на Твитер: Прочитајте: Проектот Шкорпија Датум на издавање: Мајкрософт ...

Ubisoft ги потврдува новите "Assassin's Creed", "Far Cry", "The Crew" и "South Park" Игри оваа година

Во заработувачка повик со инвеститори во вторникот, Ubisoft потврди продолженија во Far Cry, The Crew и Assassin's Creed серијата, заедно со долгоодложуваниот Саут Парк: Фрактура, но целата ќе излезе подоцна оваа фискална година. Ubisoft, исто така, објави неколку од игрите на ...

Nintendo E3 2017: Детали за Super Mario Одисеја, 'Splatoon 2' и 'Оружје' турнири кои доаѓаат

Нинтендо конечно ги објави своите планови за E3 2017 и оние кои сакаат повеќе информации за Nintendo Switch и нејзината растечка библиотека на игри ќе бидат среќни да знаат дека оваа година платформата ќе добие внимание. Најдоброто присуство на EXTUMX на Nintendo ...

Меѓународната битка за "Дота 2" донесува мултиплеерска кампања и нова група на бесмртници

Тоа е само неколку дена од Киев мајор, последна станица на патот за овогодинешниот турнир за светски шампионат Dota 2, но Valve го објави битката за 2017 International. И тоа изгледа како најдобро собраниот дигитален водич што го видовме во ...

"Змеј Потрагата XI" и "Монструм Хантер" Нинтендо Префрлување Датум Датуми планирани за 2018

Пред Нинтендо да го објави својот последен извештај за заработувачка во четвртокот, во новиот извештај се тврди дека Nintendo Switch датумите на објавување на две популарни наслови, Dragon Quest XI и најновата рата на франшизата Monster Hunter, ќе се случат во 2018. Во серијата твитови, Wall Street Journal ...

Серверите продолжуваат да опаѓаат како центри за податоци за хиперскалето преземаат

Гартнер предвидува пад ќе продолжи и во наредните години Продолжува падот на продажбата на сервери, според последниот квартален извештај на Гартнер, со сите региони освен Азија Пацифик - ова всушност се зголеми - се намалува како компании во западните сервери за отпадоци во замена за хиперскалетни центри за податоци ...

Мемориската меморија е полна? 2018 паметните телефони ќе имаат до 512GB меморија со ултра-брза меморија

Со нови функционалности, со бројни апликации и зголемената употреба на вградените телефонски апарати, постои една работа што корисниците на паметни телефони би можеле да ги загрижат - достапноста на простор за складирање на нивните уреди. Од 2011, средниот простор за складирање на уреди се премести од ...

Samsung Pay оваа година доаѓа во Шведска

Samsung ќе ја лансира својата мобилна платежна услуга Samsung Pay во Шведска оваа година, според нови извештаи од скандинавската земја. Поканите беа испратени за март 9 настан, каде што најверојатно ќе бидат откриени повеќе детали во врска со лансирањето на Samsung Pay Sweden. ...

Google Pixel 2 Датум на издавање: Втор генерален паметен телефон кој доаѓа "оваа година" со слична цена

Според Гугл, очекувајте паметен телефон на Pixel 2 од компанијата во 2017. Веста доаѓа од Рик Остерлох, постар потпретседател на Google за хардвер, преку AndroidPIT. Остерлох не можеше да објави датум за издавање за наследник на Pixel, но ги потврди плановите за новиот смартфон ...

GDC награди 2017: "Overwatch" освои игра на годината

Overwatch ја освои главната награда на овогодинешните награди за игри на програмерите, добивајќи го името Game of the Year на 2016. Фестивалот на независни игри на 2017 исто така ги објави победниците за годината, со Quadrilater Cowboy земајќи Големата награда на Seamus McNally. Целосната листа на ...

"Датум на издавање на бојното поле 1" DLC 'They Will not Pass' Датум на издавање доаѓа во март

Бојното поле 1 навивачи кои чекаат да играат нови содржини ќе имаат многу да се надеваат на оваа година. ЕА објави детали за четирите пакети на бојното поле 1 DLC кои ќе ја погодат оваа година. Првиот, Тие нема да поминат, се фокусира на Французите ...

Интел-моделот 7560 за iPhone може да дојде во 2018

Можев да го прескокнав пиштолот кога Интел ќе може целосно да го замени Qualcomm. БАРСЕЛОНА - Кога сум во право, се обидувам да го признам тоа. Минатата недела објавивме соопштение за медиумите на Интел за нов модем кој може, во теорија, да го отфрли дел од Qualcomm ...

Nintendo Switch листа на игри: "Yooka-Laylee", "Stardew долина" и повеќе Indie наслови кои доаѓаат во 2017

Со Nintendo Switch подготвен за лансирање на март 3, повеќе наслови се потврдени за новата хибридна конзола навидум секој ден. Најавата на Nindies во вторникот ни даде прв поглед на многу повеќе игри што доаѓаат на платформата оваа година. Ќе има повеќе ...

"Слободен Прашина": Како да добиете екстра златни легенди во текот на годината на мамутот

Дали ви се допаѓа бесплатна прашина, волшебниот прав што е потребен за да се изработат Картички Хертстоун? Можеби е лесно да се пропушти, но на блогот во средината на февруари, кој ја објави "Година на мамутот", тимот на ХС објави начин да се збогува со неколку златни картички и ...

LG G6 наспроти Google Pixel: споредба Преглед на функции, карактеристики и повеќе

LG само донесе друг уред на многу конкурентен пазар на водечки паметни телефони. Отфрлајќи го минатогодишниот модуларен дизајн за G5, јужнокорејскиот бренд се враќа со прекрасна плоча која е LG G6. Новиот телефон на компанијата беше претставена на ...

Samsung Galaxy J5 2017 во мало: Спецификации, Велика Британија цена и порака на информации

Samsung Galaxy J5 2017 во мало: ги заокружуваме сите најнови гласини и она што го сакаме од прифатливиот 5-инчен паметен телефон на Samsung, Galaxy J5, кој е надграден за 2017. Еве што треба да знаете за спецификациите на Galaxy J5 2017, технологијата за камера ...

Samsung Galaxy J3 2017 во мало: Спецификации, Велика Британија цена и порака на информации

Самсунг Галакси J3 2017 во мало: ги заокружуваме сите вести и гласини за компактен мобилен телефон на Samsung за намалување на цената, Galaxy J3, кој е надграден за 2017. Минатогодишниот Галакси J3 2016 беше еден од најпопуларните телефони на Samsung од неодамна, ...

Годините избришани датотеки Dropbox се појавуваат автоматски

Многу луѓе мора да си помислиле на истото, дали духот на нивните избришани Dropbox-датотеки повторно се појавил или што? Но, ова не е духот; но самите датотеки. Еден месец назад, неколку корисници известија дека избришаните датотеки Dropbox повторно се појавуваат повторно во нивните папки. ...

Јаболко Гледајте 3 Датум на издавање Гласини: Уредот се очекува да дојде со екран на допир со стакло филм

Датум на издавање на Apple Watch 3 е подоцна оваа година и, наводно, ќе има екран на допир со екран на допир со стаклен филм, според извештајот DigiTimes. Новиот екран доаѓа по TPK Holding, кој е снабдувач на допир панели со две стаклени парчиња за ...

Интел-моделот 7560 може да го притисне следниот iPhone на 1Gbps

Новиот модем на Интел може да му помогне на следниот iPhone да му даде на Galaxy S8 вистински рок за своите пари. Следниот iPhone може да оди gigabit. Денес Интел го најави својот модем XMM7650, кој се поврзува со Qualcomm's X16 во светот на Gigabit LTE. Моделот Интел е веројатно водечкиот фактор за ...