Топ 10 додатоци за социјални медиуми за WordPress

Со цел да се вози повеќе социјални медиуми сообраќај кон вашиот WordPress блог, ќе ги сакам овие додатоци на социјалните медиуми на WordPress. Овие приклучоци ќе ви овозможат да додадете убав сет на копчиња за социјално споделување на вашите пораки, кои ќе ги охрабрат вашите посетители да ги споделат вашите содржини на нивните социјални мрежи. Ова ќе им помогне на вашиот веб-сајт да добие подобра изложеност и ќе го зголеми ангажманот на корисникот.

Тоа е од суштинско значење за секој блогер таму да ги вклучат копчињата за социјално споделување на нивниот блог, бидејќи тоа беше започнато, бидејќи не е лесно да се постигне голема количина на сообраќај кон вашиот блог, ако немате социјална медиумска интеграција, дали е точно? Фејсбук, Pinterest, Твитер, Google +, Скопје, Stumbleupon и Tumblr се најпопуларни меѓу социјалните сајтови, иако има многу други социјални сајтови, кои исто така можат подеднакво да бидат ефективни ако се користат правилно. Сепак, тоа се сведува на вас на кои веб-сајтови на социјалните медиуми сакате да бидете активни.

Пред да го прочитате овој пост, може да бидете заинтересирани да ја прочитате нашата листа на 8 есенцијални додатоци секој WordPress сајт мора да има

Да ги погледнеме десетте најдобри приклучоци (некои се бесплатни, а некои се платени) за прикажување на барови и копчиња за споделување на социјалните медиуми на вашите пораки и страници на WordPress.

1. монарх

Ако сте во потрага за платени WordPress социјални медиуми приклучок од не гледам понатаму - Монарх е оној што ви треба.

Овој приклучок е развиен од Elegant Themes, и тие навистина направија одлична работа.

Не само што овој приклучок ви овозможува да додавате копчиња за споделување на социјалните медиуми на неколку места на вашиот блог, копчињата се креирани со цел да ги поттикнете вашите посетители да ги споделат.

Монарх ви овозможува да додавате копчиња за споделување на различни места и ова вклучува "лет". Fly-in најчесто се користат за додавање на е-пошта претплати, но бидејќи има голема важност на социјалните медиуми, можеби ќе сакате да се разгледа користењето на оваа опција за споделување на социјалните медиуми премногу.

Она што ни се допаѓа најмногу за приклучокот на Монарх е тоа што исто така ви овозможува да додавате копчиња за споделување на мобилни сајтови. Поставеноста ќе осигури дека добивате добар број на акции дури и од корисниците кои го посетуваат вашиот блог преку мобилни телефони.

2. Оживејте стара пошта

Оживее стар пост е од витално значење на пазарот за социјални медиуми за време на некое време. Тоа е лесен начин за редовно да ја делите вашата претходна содржина на социјалните медиуми, па дури и на автопилот.

На кратко, се што треба да направите е да го активирате приклучокот, да ги поставите временските интервали во кои сакате содржината да биде споделена, мрежите што треба да ги споделат и да завршиш. Од тој момент, додатокот работи автоматски и можеме да потврдиме - беспрекорно.

3. Лесни копчиња за социјално споделување

Со повеќе продажба на 7k овој приклучок нуди речиси секоја можна карактеристика што може да се додаде во приклучок за социјално споделување. Дизајнот на секој елемент е навистина одличен, па дури и административниот панел кој е понуден е елегантно дизајниран.

Нејзината контролна табла нуди опции за поставување заедно со аналитика која ќе ви овозможи лесно да ги пронајдете секој клик и да ги чувате евиденциите безбедно со вас. Исто така, доаѓа со 5 вградени елементи за визуелен композитор заедно со деветнаесет шаблони, дванаесет домашни социјални копчиња и дваесет социјални платформи. Можете да ги поставите своите алатки на единаесет различни локации на вашиот блог.

4. Социјална војна

Социјална војна е еден од најдобрите целосно одговорни додаток за социјално споделување за WordPress. Овој приклучок нуди прекрасни и високо прилагодливи копчиња за социјално споделување за вашата веб-страница на WordPress. Овој приклучок ви помага да креирате цитати во-пост, кои подоцна можат да ги споделат вашите посетители на супер лесен начин како што се сопствени пораки.

Таа има опција да испрати Pinterest-специфична слика и опис кој ќе му помогне на секој блог да вози голем сообраќај од популарната платформа за споделување на слики. Таа доаѓа со графичка контрола која ќе ви помогне да ја прикажете најпопуларната содржина на вашата страница во зависност од бројот на социјални акции што ги имате.

Овој приклучок, исто така, ви дава детална и разбирлива анализа на социјалните податоци, таа автоматски додава ОВМ следење на секој споделен линк, кој подоцна ќе ви овозможи да ги следите и да видите како функционираат вашите социјални акции, а има и неколку други неверојатни карактеристики кои го прават тоа еден од најдобрите социјални медиуми приклучок за WordPress таму.

5. Социјален Share & Locker Pro

Социјален Share & Locker Pro е исто така уште еден WordPress приклучок кој има опција за поставување на "социјална акција за плаќање" за содржина и копчиња за споделување на општа употреба.

Можете лесно да го додадете ова на вашата тема на WordPress со помош на генераторот shortcode и администраторските поставки.

Треба WordPress VPS со EPIC 24 / 7 поддршка? Добијте еден од нас и ние ќе се грижиме за вашиот WordPress сервер 24 / 7.

6. ShareThis

ShareThis е еден од најпопуларните и најчестите приклучоци за социјалните медиуми за WordPress, а исто така е еден од најлесните кои ќе им овозможат на вашите корисници да ги споделат вашите содржини на повеќе од осумдесет социјални сајтови (да 80 !!!), како што се Фејсбук, Твитер , Pinterest, WhatsApp, Linkedin итн. Приклучокот доаѓа со изборни бројачи за споделување, што е одлично ако вашите мислења добиваат многу акции.

7. Shareaholic

Функционалноста на Shareaholic додатокот е сличен на она што ShareThis го прави, но во исто време, тој нуди многу повеќе од едноставно поставување на копчиња за споделување на вашиот сајт. Ако барате едноставен и лесен приклучок за споделување на социјални мрежи, ова може да биде премногу комплицирано за вас, но ако барате дополнителен додаток, тој е добар натпревар и ќе ја завршите работата.

8. jetpack

Jetpack достапен е најсовремен приклучок за WordPress. Тоа вклучува многу модули, и повеќе се постојано се додава од Automattic која е компанија зад WordPress.com.

Модулот за споделување е едноставен, лесен за употреба и ефективен. Поддржува девет мрежи на социјални медиуми, заедно со копчиња за е-пошта и печатење. Копчињата може да се овозможат на вашата почетна страница, резултати од пребарувањето, архиви, мислења, медиуми и страници, а етикетата за споделување и корисничкото име на Твитер исто така може да се дефинираат.

9. SumoMe

Со повеќе од 50,000 + активни инсталира за краток временски период, на SumoMe додатокот стана многу популарен и се користи на масивни веб-сајтови како AirBnB.com и SocialMediaExaminer.com. Според веб-страницата SumoMe, има повеќе од шест милиони посетители кои уживаат во овој приклучок во целост.

Една од најдобрите работи за SumoMe е тоа што покажува вкупен споделен број, со мрежата која има максимален број на акции автоматски наредени на врвот. Ова го прави бројот на акции изгледа повеќе и повеќе импресивен и е функција која е обележана како про функција од страна на развивачите на овој приклучок.

10. Социјално споделување на ВП

WP социјална споделување, приклучокот е целосно одзив. Можете да додадете копчиња за споделување за шесте главни социјални мрежи: Фејсбук, Твитер, Pinterest, Скопје, Google Plus, Ксинг.

Социјалното споделување на WP ви овозможува да одлучите дали копчињата треба да се појавуваат на мислења, медиуми, страници и типови на сопствени објави. Можете да додавате текст пред копчињата за споделување и приклучокот да се интегрира со било која тема таму. WP социјалното споделување е лесен, едноставен за користење и најдобриот дел е тоа што не чини пара.

Имате ли некој омилен додаток за социјално споделување што е наведено погоре или не е наведено? Слободно можете да оставите коментар подолу и да го сугерирате вашиот омилен.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.