Техника-Нет-Игра Вести

Отстранување на Outlook "Не е имплементирано" Не можам да испратам грешка во е-пошта

По надградбата на мојата работна станица до Windows 10 Insider Преглед изгради 17046 мојот Outlook 2013 престана да работи. Поточно, Outlook не можеше да испраќа електронски пораки, Испрати / примај ги сите папки, или да ги стартува поставките на сметката. Outlook ќе прашува за порака за грешка во која се вели "Не е имплементирано" без дополнителни информации. Иронијата е порака за грешка, исто така, прашува "Дали оваа информација беше корисна?"

Испрати / Прими ги сите папки предизвика Не се имплементирани.

Овој водич ќе ви помогне да го решите проблемот и да го поправите Microsoft Outlook со грешка која не е имплементирана.

Проверете друга програма на Office

Ако имате проблеми со Microsoft Outlook веднаш по надградбата, вреди да се провери дали другите Office апликации работат или не. Обидете се да стартувате Word, PowerPoint или Excel да видите дали тие апликации се извршуваат без никаква грешка, примарната проверка на валидноста на лиценцата за канцелариски простор е сеуште валидна. Во мојот случај, кога се обидувам да стартувам други канцелариски апликации на Microsoft, тоа исто така покажало ненормално однесување. Ако ова се случило со вас, пробајте да го поправите или повторно да го инсталирате Microsoft Office.

За да поправите, одете Подесувања > Апликации и карактеристики > најде Microsoft Office (вашата верзија) Професионална Плус 2013. Изберете го објектот и кликнете на "Измени"

Ова ќе предизвика инсталатерот да стартува, одберете Поправка и Продолжи да заврши.

Обидете се повторно да ја обнови датотеката Outlook.OST

Постојат различни методи за да се пресоздаде вашата Outlook OST датотека. Најлош случај и наједноставен случај е да направите резервна копија и да ја отстраните постоечката датотека. Можете да ја најдете вашата OST-датотека под патеката подолу.

% localappdata% MicrosoftOutlook

Причината што ја препорачувам овој пристап е тоа што често пати не постои метод за рекреирање преку графичкиот интерфејс, додека Outlook не реагира или е во корумпирана состојба. Претпоставувајќи дека користите размена и IMAP, сите пошта исто така се чуваат на серверот, така што со бришење на OST датотеката нема да изгубите никакви пораки. Што ќе изгубите се некои од локалните правила, или фолдери што сте ги создале. Подолу е пример каде не сум во можност да пристапам до "Подесувања на профилот", а да не зборувам за иницирање на циклус за само-поправка во Outlook.

Ќе најдете грешки како што следува:

Предупредување за пренос на пренос

Забележавме дека измерената врска на којашто сте вклучена може дополнително да наплаќаат и оваа програма на Office може да пристапи до онлајн содржини. Можеби сакате да:

  • Допрете или кликнете на иконата во мрежата и вклучете го режимот на авион да се офлајн
  • Поврзете се со Wi-Fi или LAN мрежа која не е измерена
  • Проверете го статусот на вашиот план за податоци со вашиот мобилен оператор

Надградба во напредок

Вашето сандаче во моментов е оптимизирано како дел од надградбата на Outlook 2013. Овој еднократен процес може да потрае повеќе од 15 минути и перформансите можат да бидат засегнати додека оптимизацијата е во тек.

Ниту една од овие горенаведени пораки всушност не помага да се дијагностицира она што всушност се случило, ниту пак понудиле совет за решавање на проблемот. Значи, ако ова се случило со вас, обидете се со еден од двата совети погоре и, надевајќи се, вашиот Outlook ќе се врати и ќе функционира нормално повторно.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Вратете се на почетокот копче