Потврдена е Wi-Fi сертификација за претстојниот 12-инчен Windows 10 таблет

samsunglogo_0

Ние пријавени во август на претстојниот Samsung 12-инчен Windows 10 таблет што изгледаше прилично остра. Па, изгледа дека ова митско чудо го добило сертификатот за Wi-Fi, што е важен чекор во доведување на било која нова машина на пазарот (преку techlabor.hu).

Машината на Samsung (производот број SM-W700) изгледа како добро опремен уред, во најмала рака. Нема новини за тоа дали таблетот ќе се спои со вградената тастатура за да стане вистинита Microsoft Surface конкурент, ниту пак имаме идеја за дизајнот на Самсунг. Она што го знаеме за спецификациите е следното:

  • 12 "дисплеј со резолуција 2,560 X 1,440 или 3,840 X 2,440
  • Intel Core M процесор, без вентилатор
  • 4GB RAM меморија
  • S Pen
  • 6.2mm тенка
  • 600 грама

Еве го Сертификација за Wi-Fi документација:

Самсунг-Таблет-WiFi-сертификат Wi-Fi сертификација заврши за претстојните 12-инчен Windows 10 таблет

Самсунг таблет WiFi сертификација страница еден.

Самсунг-таблет-WiFi-сертификат-2-541x630 сертификација за Wi-Fi заврши за претстојниот 12-инчен Windows 10 таблет

Самсунг таблет со WiFi таблет 2, кој дава знак на некои од безжичните можности на новиот уред.

Не знаеме многу повеќе од тоа, но друг член на Windows 10 стабилна ќе биде добредојден, и треба да помогне да се оствари очекува значителен пораст во таблетите Windows 10. Ќе ве известиме веднаш штом ќе дознаеме повеќе за новата Samsung таблета.

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.