мобилни

Xiaomi го извади приклучокот за слушалки на Mi 6 за поголема батерија

Минатиот месец, Xiaomi објави на Ние сме 6 во Кина. По поблиска проверка беше откриено дека телефонот нема приклучок за слушалки, како и многу други во изминатата година.

Кога го прашале зошто, Xiaomi ја има истата причина да даде како Apple. Според цитатот даден на Android Central, без да има приклучок за слушалки, Xiaomi може да направи простор за други компоненти, како што е поголема батерија. Навистина, Mi 6 има поголема батерија 3350mAh над 3000mAh на Ми 5 и покрај тоа што е приближно иста со големина.

Со затворен приклучок за слушалки, Mi 6 сега се потпира на USB-C конекторот за излез на аудио (освен Bluetooth). Xiaomi вели дека USB-C аудио сега станува се почеста и ќе продолжи да обезбедува одличен аудио квалитет.

извор

поврзани со пост

Тагови

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Вратете се на почетокот копче