Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro: Кога, каде да се купи без блиц продажба

Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro на Mi.com

Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro на Mi.com

Xiaomi смартфоните станале омилени кај Индијанците, и секој нов уред што го лансира компанијата има тенденција да привлече сензационален одговор. По успехот на Redmi Note 4 минатата година, Xiaomi започна со надградената Redmi Note 5 серија и успеа да продолжи со редеа.

Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro, кој беше лансиран во февруари, продолжува да биде во популарна побарувачка. До датумот, достапниот премиум паметен телефон се продава блиц продажба исклучиво на Flipkart, каде што резервите се обновуваат за неколку минути.

Ако вашите обиди за купување на Redmi Note 5 Pro се досега неуспешни, ќе бидете среќни да знаете дека Xiaomi нуди шанса каде што не морате да стапите во редица. Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro ќе биде достапен за претходна нарачка исклучиво на официјална веб-страница на компанијата Mi.com во петокот, април 13, 12 часот наваму.

Со претходна нарачка на телефонот, Xiaomi гарантира приоритет за испорака во рок од пет работни дена. Но купувачите мора да направат целосна исплата напред и да не можат да се одлучат готовина при испорака. Ако купувачите го променат својот ум по поставувањето на нарачката, тие секогаш можат да се откажат со откажување на претходна нарачка.

Системот за претходна нарачка на Xiaomi не бара купувачите да бидат импровизирани со нивното купување. Но, ако самата онлајн набавка е идеја со која не се согласувате, Xiaomi Redmi Note 5 Pro може да се подигне од продавницата Mi Home и офлајн партнери за малопродажба, иако со мала премија.

Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro

Xiaomi Redmi Забелешка 5 Pro

Дали Xiaomi Redmi Забелешка 5 Про вреди да се купи?

Популарноста на Xiaomi Redmi Note 5 Pro е добро оправдана поради ниската цена и високите спецификации. Телефонот доаѓа во две варијанти, 4GB RAM и 6GB RAM, чинејќи РС 13,999 и Rs 16,999, соодветно.

По цена, Redmi Note 5 Pro нуди 5.99-инчен Full HD + екран со целосен екран со 18: сооднос на 9, двојни задни камери со 12MP + 5MP сензори и 20MP предна страна, со кои се соочува лицето за самоиспитување и видео повици.

Под хаубата, Redmi Note 5 Pro доаѓа со чипсет Snapdragon 636, 64GB меморија, 4,000mAh батерија, MIUI 9 базиран на Android 7.1.2 Нугат и двојни хибридни SIM картички. Има скенер за отпечатоци и а Функција за отклучување со лице за да го отклучите вашиот паметен телефон во секунди.

Дали сте заинтересирани за купување на Redmi Note 5 Pro? Споделете ги вашите ставови за телефонот со нас во коментарите подолу.

Авторски член

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.