Pakutanga Google Pixel 4a kuita ongororo kunoenzanisa iyo 2020 yepakati-renji Pixel kune iyo Pixel 4, Pixel 3a, uye Pixel 3 XL

Dai pakange pasina denda repasirese rekufunganya nezvaro, ipapo Google ingadai yakabata musangano wayo wepagore wekuvandudza, Google I / O, muMountain View, California svondo rino. Panguva yegore rapfuura I / O, Google yakafumura ayo ekutanga-akange ari epakati-epakati Pixel maturusi, iyo Pixel 3a uye 3a XL. Gore rino, isu tiri kutarisira kuti Google itangezve neiyo yepakati-renji Pixel smartphone inonzi iyo Pixel 4a. Hatizive kuti ndeipi chaiyo 2020 yepakati-renji Pixel ichaziviswa, asi nekuda kwekudonha, isu tinoziva zvakawandisa zvese zviripo kuziva nezvazvo. Mberi kwe Google Pixel 4a chiziviso, tinogona kutsanangura mashandiro efoni nekutenda mabhenji akaitwa pane pre-kuburitsa Hardware.

Parizvino, kudonhedza kwakanyanya kwePixel 4a kwakabva kuCuba YouTuber Julio Lusson ndiani anomhanya TecnoLike Plus mugero. Vhiki rapfuura, akagovana mifananidzo yakawanda yaakatora kubva yake yekutanga-kuburitsa Pixel 4a, achitipa iyo kutanga kutarisa kamera kuita yeGoogle's 2020 yepakati-renji Pixel. Nhasi, akaburitsa vhidhiyo pane yake YouTube chiteshi achiratidza mashandiro eiyi iri kuuya smartphone mune dzakasiyana mabenchi mabhenji. Akagovana nesu mhedzisiro mbichana asati aburitsa vhidhiyo iyi, achitibvumira kuumbiridza uye kuongorora iyo data mumatafura pazasi nemachati. Cherekedza kuti sezvo aiita izvi mabhenji pane pre-kuburitsa hardware inomhanya pre-kuburitsa software, pane mukana wekuti zvitoro zvekutengesa zvinogona kuita zvirinani zvirinani mumabhenji kana Google yawedzera kugadzirisa mashandiro.

Google Pixel 4a Foramu

Vhidhiyo yaJulio pazasi inomuratidza achimhanya iyo Pixel 4a kuburikidza nematanho mazhinji, uye inotopa mashoma mashoma pamitambo yakaita Nhoroondo yeZelda: Mhepo Waker yeNintendo GameCube (kuburikidza neDolphin Emulator) uye PUBG Mobile ichimhanya pane mudziyo. Vhidhiyo iyi iri muchiSpanish, zvakadaro, saka ramba uchiverenga pazasi kana iwe uchifarira mabhenji mabhenji atinoisa pamwechete.

Kwayedza Devices - Pixel 4a, 4, 3 XL, 3a XL, uye yazvino QRD

Iyo Google Pixel 4a inofambiswa neiyo Qualcomm Snapdragon 730 nhare mbozha, iyo inogadzirwa neSamsung ichishandisa 8nm LPP maitiro. Iyo Snapdragon 730 ine octa-core CPU ine masumbu maviri: 2 ARM Cortex-A2-based-CPU cores akavharidzirwa anosvika kusvika ku76GHz uye 2.2 ARM Cortex-A6-based CPU cores akavharirwa anosvika ku55GHz. Iyo GPU ndeyeQualcomm's Adreno 1.8.

Iyo Snapdragon 730 haisisiri yakanakisa yepakati-renji processor yaQualcomm sezvo korona iyoyo ichienda kune iyo Snapdragon 765, asi iyo 730 ichiri kusvetuka kwakakosha kubva ku Snapdragon 670 inowanikwa muPixel 3a uye 3a XL. Tinogona kutarisira anoonekwa mapundu muCPU mashandiro nekuda kwemusiyano mukuvakwa pakati peiyo 'Performance' CPU cores. Tinogona zvakare kutarisira iyo Snapdragon 730 muPixel 4a kuve nesimba-rinoshanda kupfuura iyo Snapdragon 670 muPixel 3a nekuda kwenzira yazvino yekugadzira, kunyangwe mabhenji edu asingaratidze kuvandudzwa uku. Panyaya yekuita chaiko-kwepasirese, Google Pixel 4a inofanirwa kukunda kupfuura iyo Pixel 3a nekuda kweprosesa iri nani, iri nani GPU, yakakwira ndangariro kugona, uye nekukurumidza yekuchengetedza tekinoroji.

Nezve chiyero chakanaka, isu takawedzera mabhenji mabhenji kubva kuGoogle Pixel 4 (inofambiswa neQualcomm Snapdragon 855), iyo Google Pixel 3 XL (inofambiswa neQualcomm Snapdragon 845), uye yazvino Qualcomm Referensi Chishandiso (inofambiswa neQualcomm Snapdragon 865). Isu takaunganidza akawanda emabhenji mabhenefiti kumashure muna Zvita apo isu takafananidza iyo Snapdragon 865. Isu tine chokwadi chekuuya Google Pixel 5 haizoratidze iyo Snapdragon 865, asi isu takafunga kuti zvichange zvichinakidza kuona kuti yakawanda sei gwanza rekuita riripo pakati peGoogle's 2020 yepakati-renji Pixel uye neyakanakisa Hardware iwe yaunowana pane chero chinhu cheApple. Iyo Pixel 5 iri pachinzvimbo inotarisirwa kuisa iyo Snapdragon 765, asi isu hatina mudziyo une processor iyi yatinayo asi sezvo mashoma michina nepuratifomu iyi aripo kunze kweChina.

Qualcomm Referensi Chishandiso (QRD)Google Pixel 4Google Pixel 3 XLGoogle Pixel 4aGoogle Pixel 3a XL
Dhidhiyo ZitaQualcomm Snapdragon 865Qualcomm Snapdragon 855Qualcomm Snapdragon 845Qualcomm Snapdragon 730Qualcomm Snapdragon 670
SoftwareAndroid 10Android 10Android 10Android 10Android 10
kuratidza2880 × 1440 @ 60Hz2280 × 1080 @ 60Hz2960 × 1440 @ 60Hz2340 × 1080 @ 60Hz2160 × 1080 @ 60Hz
ndangariro12GB LPDDR56GB LPDDR4X4GB LPDDR4X6GB LPDDR4X4GB LPDDR4X
chengetedzo128GB UFS 3.064GB UFS 2.164GB UFS 2.164GB UFS 2.164GB eMMC 5.1

Heino mhedziso yezvakataurwa zveQualcomm Snapdragon 865, Qualcomm Snapdragon 855, Qualcomm Snapdragon 845, Qualcomm Snapdragon 730, uye Qualcomm Snapdragon 670.

Qualcomm Snapdragon 730, 865, 855, 845, uye 670 Magadzirirwo

Qualcomm Snapdragon 865Qualcomm Snapdragon 855Qualcomm Snapdragon 845Qualcomm Snapdragon 730Qualcomm Snapdragon 670
CPU
  • 1 Kryo 585 'Prime' (ARM Cortex-A77-yakavakirwa), inosvika ku2.84GHz
  • 3 Kryo 585 'Performance' (ARM Cortex-A77-yakavakirwa), inosvika ku2.4GHz
  • 4 Kryo 385 'Kubudirira' (ARM Cortex-A55-based), inosvika ku1.8GHz
  • 1 Kryo 485 'Prime' (ARM Cortex-A76-yakavakirwa), inosvika ku2.84GHz
  • 3 Kryo 485 'Performance' (ARM Cortex-A76-yakavakirwa), inosvika ku2.42GHz
  • 4 Kryo 385 'Kubudirira' (ARM Cortex-A55-based), inosvika ku1.8GHz
  • 4 Kryo 385 'Performance' (ARM Cortex-A75-yakavakirwa), inosvika ku2.8GHz
  • 4 Kryo 385 'Kubudirira' (ARM Cortex-A55-based), inosvika ku1.8GHz
  • 2 Kryo 470 'Performance' (ARM Cortex-A76-yakavakirwa), inosvika ku2.2GHz
  • 6 Kryo 470 'Kubudirira' (ARM Cortex-A55-based), inosvika ku1.8GHz
  • 2 Kryo 360 'Performance' (ARM Cortex-A75-yakavakirwa), inosvika ku2.0GHz
  • 6 Kryo 360 'Kubudirira' (ARM Cortex-A55-based), inosvika ku1.7GHz
GPUAdreno 650Adreno 640Adreno 630Adreno 618Adreno 615
ndangariro4x 16bit, 2133MHz LPDDR4X

4x 16bit, 2750MHz LPDDR5

4x 16bit, 2133MHz LPDDR4X4x 16-chidimbu, 1866MHz LPDDR4X2x 16-chidimbu, 1866MHz LPDDR4X2x 16-chidimbu, 1866MHz LPDDR4X
Manufacturing Process7nm (TSMC N7P)7nm (TSMC)10nm LPP (Samsung)8nm LPP (Samsung)10nm LPP (Samsung)

Kurumidza Kuongorora kweBenchmark yega yega

Neyekuisa kubva Mario Serrafero

    • AndroBench: AndroBench mucherechedzo wekare wakasarudzika une dhizaini yakaenzana, asi ichiri kuenda-kwekuyedzwa kwekuchengetedza. Inoedza kumhanyisa kwekuteedzana kuverenga / kunyora, kuverenga kuverenga / kunyora, uye SQLite yekuisa, kugadzirisa, uye kudzima mashandiro. Iyo inoteedzana kuverenga / kunyora chiitiko chinosanganisira kuverenga / kunyora mabhuroko ekuchengetedza ayo anowirirana, nepo kuverenga / kunyora kwakasarudzika kunosanganisira kuverenga / kunyora zvisina kurongeka zvakapatsanurwa maturusi. SQLite inotsanangura mhando ye database management system; vagadziri vanobata nedatabhesi hombe vanowanzo fanirwa kuita SQLite kufona kuti vatore kana kushandura dhatabhesi. Tinogona kuwana zano rakanaka rekuchengetedza kwekushandisa kweiyo Android kifaa neAndroBench. Nokusingaperi, bhenji inonyora faira reMPMP ine makumi matatu nemasere kana masendimita masere e64BB yekuteedzana uye kusarongeka kuverenga / kunyora zvichiteerana, uye saizi yekutengeserana yeSQLite ye32.Mhanyisa yekutanga kushanda kunoyerwa muMB / s nepo yekupedzisira muMibvunzo Kwechipiri (QPS).
    • AnTuTu: Ichi chiero chakazara. AnTuTu inoedza iyo CPU, GPU, uye ndangariro mashandiro, nepo zvichisanganisira zvese zvisingabvumirwe bvunzo uye, sekupedzisira, inodzokorodza mushandisi chiitiko simulations (semuenzaniso, iyo subtest iyo inosanganisira kupururudza kuburikidza neListView). Iwo mamakisi ekupedzisira anoremerwa zvinoenderana nezvakatarwa nemugadziri.
    • GeekBench: A CPU-centric bvunzo iyo inoshandisa akati wandei computational basa kutakura kusanganisira kunyorera, kumanikidza (zvinyorwa uye mifananidzo), kupa, fizikisi simulation, komputa kuona, ray kutsvaga, kuzivikanwa kwekutaura, uye convolutional neural network inoteedzera pamifananidzo. Kuputsika kwechikamu kunopa chaiwo metric. Chikamu chekupedzisira chinoremerwa zvinoenderana nezvakatarwa nemugadziri, ichiisa kukoshesa kukuru pakuita manhamba (65%), wozoyangarara kuita (30%), uye pakupedzisira, crypto (5%).
    • GFXBench: Zvinangwa kutevedzera vhidhiyo yemavhidhiyo mifananidzo inopa ichangoburwa APIs. Mazhinji eescreen mhedzisiro uye yepamusoro-mhando machira. Nyowani bvunzo dzinoshandisa Vulkan nepo miedzo yenhaka ichishandisa OpenGL ES 3.1. Zvinobuda mafuremu panguva yekuyedzwa uye mafuremu pasekondi (iyo imwe nhamba yakakamurwa nehurefu hwebvunzo, zvakanyanya), pachinzvimbo chehuremu hwakayerwa. Matongo eAztec: Iyi bvunzo ndiyo inonyanya kuomesa inorema inopihwa neGFXBench. Parizvino, yepamusoro nharembozha machipisi haigone kutsigira 30 mafuremu pasekondi Kunyanya, iyo bvunzo inopa chaiyo yakakwira polygon kuverenga geometry, Hardware tessellation, yakakwira-resolution resolution, kuvhenekesa kwepasirese uye yakawanda yemumvuri mamepu, yakawanda yemapundu mhedzisiro, pamwe nekuzadza uye kudzika kweminda mhedzisiro. Mazhinji eaya matekiniki achasimbisa iyo shader compute kugona kwe processor.
    • PCMark 2.0: Inoedza chishandiso seyuniti yakazara. Iyo inofanidza zviitiko zvezuva nezuva zvekushandisa izvo zvinogona kuita zvisingabvumirwe algorithms uye yakawanda masvomhu; mutsauko ndewekuti aya anotumirwa mukati memamiriro ekushandisa, nechinangwa chakakosha, uye inobatwa neAPI kufona uye Android maraibhurari akajairwa kune akawanda maficha. Iyo bvunzo ichaburitsa dzakasiyana siyana zvibodzwa zvinoenderana neakasiyana mabvunzo, anozo tsanangurwa pazasi; iyo yakasanganiswa, Work 2.0 mamakisi inongova iyo geometric zvinoreva zvese izvi zvibodzwa, zvichireva kuti bvunzo dzese dzinoremerwa zvakaenzana.

      PCMark 2.0 Subscore Tsananguro. Dzvanya kuti uwedzere.

      • Webhu kubhurawuza 2.0 inoteedzera kubhurawuza vezvenhau: kupa iyo peji rewebhu, kutsvaga zvirimo, kuisazve iro peji semifananidzo mitsva inowedzerwa, zvichingodaro. Iyi subtest inoshandisa iyo yazvino Android WebView kupa (WebKit) uye nekudyidzana nezviri mukati, zvinochengetwa munharaunda - izvi zvinoreva kuti iwe unogona kumhanya isingaenderane, asi hazvienzanise kubhurawuza kwewebhu zvizere sezvo ichirambidza kunze internet yekubatanidza zvinhu (latency, network mhanyisa). Iri kunyatso kuteedzera furemu mitengo uye nguva yekupedzisa pamabasa manomwe, nezvibodzwa zvavo kuwanda kwemajometri avo zvinoreva.
      • Video Editing inofanidza mashandiro ekugadzirisa vhidhiyo: kuisa mhedzisiro kuvhidhiyo uchishandisa OpenGL ES 2.0 chidimbu shader, kudhizaina mafuremu evhidhiyo (akatumirwa kuGoogle GLSurfaceView), uye kupa / kukodha vhidhiyo muH.264 / MPEG-4AVC pamitengo yakati wandei uye zvisarudzo kusvika 4K. Iri kunyatso kuteedzera furemu mitengo paUI, kunze kwekupedzisira bvunzo yekutevera iyo nguva yekupedzisa yevhidhiyo yekugadzirisa pombi.
      • kunyora inofanidza gwaro rakajairika uye basa rekugadzirisa zvinyorwa: kuwedzera kana kugadzirisa zvinyorwa uye mifananidzo mukati megwaro, kuteedzera nekuteedzera zvinyorwa, zvichingodaro. Iyo inoshandisa iyo yemuno Android HoraText maonero pamwe nePdfRenderer uye PdfDocument APIs. Ichavhura zvakatsindirwa zvinyorwa, kufambisa mameseji, kuisa mifananidzo mugwaro, wozozvichengeta sePDF, uye wozonyora nekuzvinyora (AES). Iyo inonyatsoteedzera nguva yekupedzisa basa kwemaitiro ekuvhura uye kusevha mafaera, kuwedzera mifananidzo uye kufambisa mameseji mameseji, encrypt / decrypt iyo faira, uye kupa mapeji ePDF pane ImageViews.
      • Photo Editing inofanidza mashandiro ekugadzirisa mifananidzo: kuvhura mifananidzo, kuisa mhedzisiro dzakasiyana nema filters (zviyo, blurs, embossing, kurodza, zvichingodaro) uye kuchengetedza mufananidzo. Iyo inoshandisa 4MP JPEG sosi mifananidzo uye inovashandisa mu bitmap fomati vachishandisa iyo admin.media.effect API, android.renderscript API's RenderScript Intrinsics, android-jhlabs, uye yekuzvarwa android.graphics API yekudhirowa maitiro pachiratidziri. Uku ndiko kuyedza kwakazara kwazvo nekuti kuchakanganiswa nekuwanikwa kwekuchengetedza, kuita kweCPU, kuita kweGPU, uye zvinoenderana nemaAAPI mazhinji akasiyana. Iyo bvunzo inonyatso kuyera ndangariro uye yekuchengetedza nguva yekuwana, encoding uye kududzira nguva, nguva yekupedzisa basa. Iwo akasiyana mafirita uye mhedzisiro zvinouya kubva akasiyana maAPIs.
      • Kugadziriswa kwedata inofanidza mashandiro ekuchengetedzwa kwedhatabhesi: kurongedza uye kusimbisa data kubva kumafaira, kudyidzana nemachati, zvichingodaro. Ichavhura (zuva, kukosha) tuples kubva kuCSV, XML, JSON mafaera, uyezve yozopa machati ehupenyu pamwe neMPAndroidChart raibhurari. Inonyatsoteedzera data yekuisa nguva naizvozvowo inokwevera pasekondi yechiratidziro yega yega yechati (yakafanana nereti furemu, asi yakatarisana neyekuvandudza chati).

Benchmark Results

AnTuTu haisi bhenji rangu randaifarira, kunyanya mushure mekunge yabviswa paGoogle Store, asi hapana kuramba kuti ndeimwe yeanonyanya kuzivikanwa mabhenji emidziyo yeApple Mune bvunzo iyi, iyo Pixel 4a inokwana huwandu hwese ingosvika ~ 48% yakakwira seiyo Qualcomm Reference Chishandiso uye ~ 70% yakakwira sePixel 4, asi inoita nezve iyo Pixel 3 XL uye iri nani zvakanyanya kupfuura iyo Pixel 3a XL . Patakatarisa kune AnTuTu's subscores, tinogona kuona kuti iyo Pixel 4a mamaki akaenzana mushe muCUU, Memory, uye UX bvunzo asi inowira zvakanyanya kuseri kweSprapdragon 8-dzakateedzana processors isu takaedza kana zvasvika pakuedzwa kweGPU. Muchokwadi, iyo Pixel 4a yakakunda iyo Pixel 3 XL mune dzakawanda bvunzo dzeAnTuTu kunze kweiyo maGPU, uko iyo Pixel 4a yakaita 50% kusvika 60% pamwe nePixel 3 XL. Iko kuita kwePixel 4a muAnTuTu's Memory bvunzo kuri padhuze neiyo yePixel 4 nePixel 3 XL-hazvishamise, zvakadaro, nekuti zvese izvi zvishandiso zvine mamiriro akafanana ekurangarira. Iyo Pixel 4a yakazara UX mamaki muAnTuTu iri zvakare pamusoro peiyo yePixel 4, asi iri nezve 35-36% yakakwira kupfuura zvibodzwa zvePixel 3 XL uye Pixel 3a XL. Kunze kwezvose izvi zvishandiso, zvakadaro, iyo Pixel 4 icharamba ichipa yakanakisa chaiyo-epasirese UI mashandiro sezvo isu tisingakwanise kudzora chokwadi chekuti ndiyo yega Pixel chishandiso ine 90Hz yekuzorodza rate pani. Pakazara, iyo Pixel 4a inopfuura iyo Pixel 3a XL mune ingangoita bvunzo dzese muAnTuTu nepo zvisingaite inokatyamadza iyo QRD mune yese bvunzo.

Google Pixel 4a AnTutu bhenji chiratidzo

PCMark ndeimwe yemabhenji andinofarira nekuda kwekusimbisa kwaro chaiko-kuita kwenyika. Kunyange paine mukaha muhombe muzvikamu pakati pePixel 4a nePixel 3a XL, pane gwanza diki kwazvo muzvikamu pakati peyaimbove mudziyo nePixel 4 kana Pixel 3 XL. Iyo QRD inofungidzira inovhuvhuta makwikwi kubva mumvura nekuda kweayo epamusoro Hardware kuyambuka bhodhi, saka haina kana kukosha kuongorora ayo anowana. Iyo Pixel 4a inotsigirwa nePCMark's Kunyora 2.0 uye Photo Editing 2.0 bvunzo dzakakwirira zvakanyanya (44% uye 56% zvichiteerana) pane iyo Pixel 3a XL's, inova inhau yakanaka kune vashandisi vari kutsvaga kuita yekutanga zvinyorwa uye zvemifananidzo yekugadzirisa mabasa pane yavo kifaa.

Julio aingokwanisa kugovana imwe chete mhedzisiro kubva kuGFXBench nesu, asi inoratidza zvakajeka zvandaitaura nezvayo pakutanga maererano neGPU mashandiro: Iyo Adreno 618 muSpapdragon 730 yakanyanya kupfuurwa neAdreno GPUs muQualcomm's Snapdragon 8- akateedzana. GFXBench's Aztec Ruins test ndiyo Kishonti inonyanya kuomesa giraidhi bvunzo kusvika parizvino asi haisi inomiririra mitambo mizhinji yeApple, saka usarega izvi zvichikuodza moyo kubva pakuedza kutamba mitambo paGoogle Pixel 4a. Ini ndaigona kubheja kuti mitambo mizhinji inomhanya mushe pachigadzirwa, kunyangwe iwo ane mukurumbira ekuita-akasimba akadai seFortnite Mobile, chero iwe uchidisa kudzora mamwe emifananidzo yekufananidzira. Kune izvo zvakakosha, Julio akandiudza kuti akatamba denderedzwa PUBG Mobile zvakangonaka pamutambo "Wepamusoro" mifananidzo yakatarwa.

Kana iwe uri mukutamba zvekare kuburikidza nemaemulators, zvakadaro, ipapo uchave wakawanda kufara neGoogle Pixel 4a's CPU performance. Ipo iyo Pixel 4a yakawanda-musimboti Geekbench 5.0 zviyero zvakadzikira zvakanyanya kupfuura izvo zvePixel 4 uye Pixel 3 XL (zvakare, iyo QRD iri pamberi kumberi haina kana kukosha kuti ikurukure), iyo Pixel 4a's imwechete-musimboti mamaki ari padhuze ne zvibodzwa kubva kuPixel 4 uye Pixel 3a XL. Mune imwechete-musimboti mamakisi kuenzanisa, iyo Pixel 4a inonyanyisa kukunda iyo Pixel 3 XL, iyo isu tinogona kunge tichifunga kuti iyo iyo Snapdragon 730's performance cluster ine 2 ARM Cortex-A76-based CPU cores ichienzaniswa neiyo Snapdragon 845 yakura. ARM Cortex-A75-yakavakirwa CPU cores. Kana tichitarisa iyo Geekbench 5.0 inotsigirana nezvakawanda-musimboti zvikoro, tinogona kuona kuti iyo Pixel 4a's Snapdragon 730 kazhinji inopasa iyo Pixel 4's Snapdragon 855 uye Pixel 3 XL's Snapdragon 845 kana zvasvika kune cryptographic kuverenga.

Google Pixel 4a Geekbench bhenji chiratidzo
Google Pixel 4a Geekbench bhenji chiratidzo

Heino tafura inopfupisa iyo yakazara mabhenji mabhenji akanyorwa pane aya mabharufu. Kuchengetedza tafura iyi kuti irege kuva yakanyanyisa, hatina kusanganisira mari yemubvunzo wega wega - kana uchifarira kuona mhedzisiro iyi, saka sununguka kusvika kwandiri.

chieromhandoQRD - Snapdragon 865Google Pixel 4 - Snapdragon 855Google Pixel 3 XL - Snapdragon 845Google Pixel 4a - Snapdragon 730Google Pixel 3a XL - Snapdragon 670
AnTuTu8.0.4 & 8.3.2565,384386,499278,647268,973192,779
Geekbench imwechete-musimboti5.0.2929600521548338
Geekbench yakawanda-musimboti5.0.23,4502,4992,1251,6281,226
GFXBench 1440p Aztec Matongo OpenGL (Yakakwira Tier) Offscreen IFH5.0020161464.5
PCMark - Shanda 2.02.0.371612,6269,3118,9888,6876,881
Androbench Sequential Verenga (MB / s)5.0.11,459873659509301
Androbench Sequential Nyora (MB / s)5.0.1225189231188237
Androbench Random Verenga (IOPS)5.0.150,37837,60032,37633,42216,226
Androbench Random Nyora (IOPS)5.0.148,41041,34037,41739,05325,522
Androbench Yakasarudzika Verenga (MB / s)5.0.119514712613163
Androbench Random Nyora (MB / s)5.0.1189161146153100
Androbench SQLite Isa5.0.13,7053,2072,6271,9141,712
Androbench SQLite Kwidziridzo5.0.14,0143,9963,3332,4582,080
Androbench SQLite Bvisa5.0.15,0374,5584,0812,8262,471

Mhedziso - Iyo Google Pixel 4a ndeye yakasimba inoita yepakati-renji smartphone

Iyo Google Pixel 4a iri kuumba kuti ive yakanakisa yepakati-renji smartphone. Kana runyerekupe rwe $ 399 yekutanga mutengo iri iro chairo, izvo zvaizoita kuti Pixel 4a ive yakakwikwidza yakanangana neApple iPhone SE (2020) uye Samsung Galaxy A51. Nepo Google inogona kunge isiri kurongedza dhijitari hombe mune ino kifaa, tinogona kuva nechokwadi chekuti foni achakwanisa kutora mifananidzo yakanaka kwazvo. Software yeGoogle ichave zvakare mukana wakakura pamusoro pezvimwe zvepakati-renji zvinopihwa. Nepo mamwe makambani aive akanyanya yakakurudzira kuita kungopa chete makore maviri e = Android mhinduro, Google inopa makore matatu pazvinhu zvese zvePixel. Chii chimwe ndechekuti iyo Pixel 3a ichaisa akawanda ePixel software maficha anga atoziviswa kare, kusanganisira Iyezvino Kutamba, Rarama Caption, uye nyowani Google Assistant (iyo yakasimbiswa naJulio kwatiri inotsigirwa). Chasara ndechekuti Google ingozivisa foni kare, asi isu ungafanira kumirira kusvika June 3 kuti izvozvo zviitike.

Google Pixel 4a Foramu

Runyerekupe Google Pixel 4a Tsanangudzo

  • Iyo processor: Qualcomm Snapdragon 730
  • GPU: Adreno 618
  • RAM: 6GB LPDDR4X
  • Kuchengetera kwemukati: 64GB UFS 2.1
  • Ratidziro: Imwe gomba-punch 5.81-inch kuratidza, 2,340 x 1,080 resolution, 443 dpi, 60Hz zororo reti
  • Kamera yekumashure: 12.2 MP Sony IMX363, f / 1.73 aperture, 1.4µm pixels, OIS, EIS, LED flash, 4K video recording, Autofocus
  • Mberi kamera: 8.0 MP Sony IMX355, f / 2.0 aperture, 1.14µm pixels, EIS, Fixed focus
  • Kubatana: 4G, Dual SIM, GPS, WiFi 5, Bluetooth, GLONASS, NFC
  • Zviteshi: USB Type-C, 3.5mm musoro wefoni jack
  • Chengetedzo: Kumashure kweminwe inonzwa
  • Bhatiri: 3,080 mAh
  • Software: Android 10

The post Pakutanga Google Pixel 4a kuita ongororo kunoenzanisa iyo 2020 yepakati-renji Pixel kune iyo Pixel 4, Pixel 3a, uye Pixel 3 XL yakatanga kutanga xda-vatadzi.