Data e lëshimit të Google Pixelbook 2 dhe syze: Gjithçka që duhet të dish

Pixelbook i Google i 2 pritet të nisë në 9 Tetor - këtu është gjithçka që dimë deri më tani

Nisja e Chromebook-it e gjeneratës së ardhshme të Google është i afërt. Libri Pixelbook i vitit të kaluar mund të ketë qenë mbajtës i pishtarit për laptopët Chrome me OS, por pasardhësi i tij, Pixelbook 2, pritet të shtojë seriozisht ante.

Google do të tërhiqet nga perde në pajisjen e saj të fundit Chromebook, në të njëjtën kohë me Pixel 3 duke zbuluar këtë javë, ku të gjitha detajet e rëndësishme më në fund do të dalin në hap.

Përpara kohës, megjithatë, unë kam mbledhur të gjitha rrjedhjet, thashethemet dhe rrëgjigjet e internetit në lidhje me Pixelbook 2 në një vend të dobishëm. Lexo, dhe do të jesh në gjendje t'u tregosh shokëve të tjerë të teknologjisë së dashurisë njohurinë tënde të madhe të Pixelbook 2, para se kompjuteri të shfaqet në dyqanet. Gjithmonë është mirë të jeni përpara kurbës, apo jo?

Google Pixelbook 2: Gjithçka që duhet të dini

Data e lëshimit të Google Pixelbook 2 në Mbretërinë e Bashkuar: Kur do të nisë?

The Google Pixelbook 2 is slated to launch in an official capacity during the Silicon Valley-based firmXCHARXs “Made by Google” event on 9 October. Starting at 4PM BST, Google will finally release all the juicy details about its upcoming products, including the Pixel 3, Pixel Slate tablet, Faqja kryesore Gjuha e zgjuar e Hub dhe një të ri Rryma e mediave në Chromecast.

Çmimi Google Pixelbook 2 UK: Sa do të kushtojë?

Vitin e kaluar, Pixelbook filloi për £ 999, me konfigurimin më të çmuar të xixëllimit nga XENUMX nga portofoli juaj. Nuk ka asnjë indikacion se çfarë mund të presim që Pixelbook 1,700 të nisë për këtë vit, ndonëse duke pasur parasysh të dhënat e përditësuara, ne mund të detyrohemi të japim një çmim më të lartë për një.

Syze dhe dizajni i Google Pixelbook 2: Çfarë ka brenda dhe çfarë do të duket?

Përditësimi i Pixelbook pritet të duket shumë i ngjashëm me paraardhësit e tij. Kjo nuk është aspak një gjë e keqe: një nga gjërat më të mira në lidhje me pajisjen e vitit të kaluar ishte dizenjimi i tij i premiumit dhe Google duket të jetë paksa në rregullimin e formulës së fituar nga çmimet.

Designed si një pajisje 2-in-1, Pixelbook 2 mund të përdoret si tabletë ose laptopë, thjesht duke e rrotulluar ekranin rreth 360-gradë. Ekranet e saj që kufizojnë ekranin duket se janë copëtuar shumë pak këtë herë, dhe një ekran me prekje prekëse po kthehet gjithashtu me mbështetjen për majë shkruese të Google.

Sa për insides, ne nuk e dimë shumë në lidhje me atë që është duke drejtuar shfaqje, either. Procesorë të azhurnuar janë dhënë, por a do të vijnë nga kampi i Intel-it ose, a do të shohim më shumë CPU-të e lëvizshme nga Qualcomm duke e futur laptopin në vend të kësaj?

Pavarësisht nga kjo, është e qartë se Pixelbook 2, ashtu si paraardhësi i tij, do të ofrojë një përmirësim serioz të performancës në krahasim me Chromebook të tjerë në treg. Kjo është ajo që ju merrni për të paguar një çmim kaq të lartë.

Diku tjetër, mendoj që zhbllokimi i gjurmëve të gishtërinjve është një mundësi e lartë, duke pasur parasysh mbështetjen e madhe në Pixelbook të vitit të kaluar, kur ai erdhi në siguri. Mund të shohim gjithashtu zbulimin e fytyrës për herë të parë, me shtimin e kamerave IR mbi ekranin. Një model i pajisur me 4G LTE do të ishte gjithashtu i mirëseardhur.

Burim

Faqet Post

Lini një Përgjigju

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.