Si të përdorni adresën e emailit për të gjetur dikë në Facebook

Përdorni adresën e emailit për të gjetur dikë në Facebook

A po kërkon një mik të vjetër që të mund të komunikosh me Facebook? por për fat të keq, detaji i vetëm që keni për personin në momentin është adresa e emailit të personit, Ndoshta mund të keni marrë një email nga dikush, detajet e të cilit nuk mund ta dalloni dhe pasi që jeni kurioz për këtë, do të dëshironit të mësoni më shumë informacione rreth personit para se t'i përgjigjeni postës.

Tani mënyra më e mirë për të gjetur se çfarë doni të dini rreth personit është duke kërkuar për ta në Facebook. Mos e theksoni mendimin se si mund të bëhet kjo sepse në një kohë të shkurtër ky artikull do t'ju mësojë në thelb se si të përdorni adresën e emailit për të gjetur dikë në Facebook.

Natyrisht, Facebook është aktualisht platforma më e madhe e rrjeteve shoqërore në botë me karakteristika që e mbajnë atë në platformë pa probleme. Dhe është vlerësuar kohët e fundit me dy miliardë përdorues aktivë të regjistruar.

Para se t'ju tregoj udhëzuesin e thjeshtë mbi Përdorimin e adresës së postës elektronike për të gjetur dikë në Facebook, do të doja ta qartësoja këtë për shkak se sa e rëndësishme është të dihet

Si një platformë që kërkon më të mirën për përdoruesit e saj, Facebook ka siguruar parametra të veçantë të privatësisë për numrat tuaj të telefonit, adresën e emailit dhe gjithashtu për ata që duan të bllokojnë qasjen publike në profilin e tyre në Facebook. Pra, meqë shumë përdorues kanë një shqetësim personal rreth privatësisë në Facebook dhe vendosin të kufizojnë kërkimet në profilin e tyre në Facebook, ju nuk mund të shihni ndonjë rezultat të besueshëm për kërkimin tuaj të shfaqur në pajisjen tuaj.

Kjo fjalë për fjalë do të thotë që personi duhet të ketë emailin e tyre të vendosur në "Publik" dhe ata duhet të kenë "Kush mund t'ju shohin duke përdorur adresën e emailit që keni dhënë" dhe opsionin e privatësisë të caktuar për "Publik"

Mirë, le të vazhdojmë me hapat në tutorialin e sotëm "Si të përdorim adresën e emailit për të gjetur dikë në Facebook". Ndiqni me kujdes.

Si të përdorni adresën e emailit për të gjetur dikë në Facebook

1. Hyni në llogarinë tuaj në Facebook.

2. Trokitni lehtë mbi shiritin e kërkimit.

3. Shkruani adresën e emailit të personit.

4. Prekni në "shiko rezultatet për adresën e-mail" nën kutinë e tekstit të kërkimit.

5. Së fundi, Rishikoni rezultatin.

Kjo është në thelb Si të përdorni adresën e emailit për të gjetur dikë në Facebook. Nëse adresa e emailit që keni kërkuar më poshtë tek dikush në Facebook, profili i personit do të shfaqet në rezultatet e kërkimit.

Nëse nuk arrini të gjeni personin që keni kërkuar duke përdorur vetëm adresën e emailit, këtu është një tjetër opsion, mund të zgjeroni kërkimin duke përdorur tabin Find Friend në krye të ekranit tuaj në Facebook. Por këtë herë ju do të preferoni të futni personin informacion tjetër që mund të dini. Ju mund të përdorni emrin, qytetin aktual, vendlindjen, universitetin ose kolegjin, shkollën e mesme, miqtë e ndërsjellë e kështu me radhë. Kjo mund të jetë e dobishme.

Ne kemi ardhur në fund të këtij postimi, unë jam i sigurt se ishte e dobishme. Ju mund të bini pyetjet dhe kontributin tuaj në seksionin e komenteve më poshtë. Faleminderit per kohen tuaj.

Pyetje të shpeshta dhe përgjigje

Pyetje: Nëse me sukses përdor një adresë e-mail për të gjetur dikë në Facebook, a mund ta bllokoj personin më vonë?

Përgjigja është e sigurtë se mund dhe në çdo kohë të zgjedhjes suaj

Burim

Faqet Post

Lini një Përgjigju

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.