Microsoft ndalon 10 versionin 1809 të instalimit

Microsoft zbuloi versionin 10 të Windows 1809, tetor 2018 Update për Windows 10 në tetor 2, 2018 zyrtarisht.

Kompania publikoi mjete të përditësuara për të përmirësuar në një version të ri të Windows 10 dhe mundësoi përditësimin edhe në Windows Update, por vetëm për përdoruesit dhe administratorët që klikuan butonin "kontrolloni për përditësimet" manualisht në ndërfaqen e Windows Update.

Raportet filluan të shfaqen së shpejti pas kësaj, edhe njehere, përditësimet nuk u përpunuan sa më mirë që ishte e mundur për disa përdorues. Sugjerohen raporte të përdoruesve se dosjet personale janë fshirë në disa makina dhe se ka pasur një numër çështjesh pranë kësaj.

Microsoft vetë bllokoi përditësimet për pajisjet me konfigurime të caktuara hardware ose konfigurime të softuerit, pasi këto konfigurime njiheshin që kishin probleme me versionin e ri të Windows 10.

krijoni instalimin e dritareve 10 1809

Kompania postuar një përditësim në versionin zyrtar të mbështetjes 10 të versionit 1809 në faqen e internetit të Microsoft në tetor 5, 2018. Atje u zbulua se vendosi të ndalë rrotullimin e përditësimit për shkak të raporteve të humbjeve të të dhënave nga përdoruesit të cilët kryenin përditësimin në PC.

Ne kemi ndaluar shpërndarjen e versionit 10 të 2018 të 1809 të Windows-it (version XNUMX) për të gjithë përdoruesit kur hetojmë raporte të izoluara të përdoruesve që mungojnë disa skedarë pas azhurnimit.

Kur Microsoft lëshoi ​​versionin 10 të 1809 në Channel Insider, disa përdorues raportuan për të njëjtën çështje.

Microsoft i kërkon klientëve të presin me instalimi i përditësimit të funksionit të Windows 10; përdoruesit që shkarkuan skedarët ISO me dorë ose krijuan mediat e instalimit u kërkohet të mos e instalojnë atë derisa të jenë në dispozicion mediat e reja.

Kompania ka në plan të përditësojë artikullin e mbështetjes kur rollouts do të rifillojë.

Përdoruesit dhe administratorët e Windows 10 do të vërejnë se Microsoft e tërhoqi përditësimin nga Windows Update, por gjithashtu nga faqet e tjera të kompanisë. Kompania gjithashtu tërhoqi mjetin e krijimit të medias për versionin 10 të Windows 1809 nga faqja e saj.

Mbetet për t'u parë nëse Microsoft është mjaft i shpejtë për të prodhuar një copë toke, kështu që rollouts mund të fillojë të martën e ardhshme në Ditën Patch të muajit zyrtar të kompanisë.

Regjistrimi i Microsoft për lirimin e përditësimeve të funksioneve për Windows 10 që thyen gjërat për disa përdorues vazhdon. Rekomandimi ynë, që të presim me instalimin e përditësimeve të funksioneve për t'u siguruar që mete të hershme të zgjidhen, ende qëndron. Administratorët që nuk duan të presin me përditësime, duhet të krijojnë rezerva të plota të sistemit në mënyrë që ata të mund të rivendosin versionin e mëparshëm nëse gjërat shkojnë keq.

Tani ti: A e keni përmirësuar tashmë në versionin 10 të Windows 1809?

Postimi Microsoft ndalon 10 versionin 1809 të instalimit shfaq së pari në gHacks Teknologji Lajme.

Faqet Post

Lini një Përgjigju

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.