Kategoria: Celular

Blog për lajme, këshilla dhe informacion në botën mobile. Lajmet, kritikat dhe thashethemet rreth telefonit të ri celular, tabletave dhe pajisjeve. Android, telefonat e veja dhe iOS.

Google merr Smartwatch Tech dhe R & D Personi nga fosil

Google and watch marker Fossil on Thursday announced that Google would be acquiring smartwatch-related intellectual property and personnel from Fossil. The technology is currently under development and will only be used for future products. The acquisition means that Google now has IP and developers that will …

Verizon merr Android Dual-SIM me BlackBerry Key2 LE

LAS VEGAS-Verizon po merr telefonin e saj të parë të dyfishtë SIM, por ju mund të mos jeni në gjendje ta merrni atë. BlackBerry Key2 LE po vjen tek klientët e biznesit të Verizon, BlackBerry njoftoi këtu në CES. "Kemi filluar me AT & T vitin e kaluar me KeyOne. Tani jemi me Sprint. ...

Aplikacionet më të mira për iPhone që kemi përdorur në 2019

Aplikacionet janë gurthemeli i iPhone - ajo që me të vërtetë e ka vendosur atë larg nga Android. Aplikacionet më të mira për iPhone zakonisht janë më të mirat në klasë. Megjithatë, gjetja e aplikacioneve më të mëdha në mesin e milionave në dispozicion nuk është e lehtë, kështu që ne kemi bërë punën e madhe për ju. Listat tona ...

Punkt MP02

MSRP $ 349.00 ProBeautifully projektuar. Opsioni tethering për kur keni nevojë për internet. ConsVoLTE nuk punon në rrjetet e SHBA, duke rezultuar në cilësi të dobët dhe në rënie të thirrjeve. Nuk ka sinkronizim cloud për kontaktet, shënimet ose kalendarin. Linja e thjeshtë Telefoni i thjeshtë i zërit të Punës është i këndshëm për të parë, por nuk mund të rekomandojmë ...

Apple shikon modemët Samsung dhe MediaTek për iPhone 5G

Apple është duke eksploruar mundësinë e përdorimit të çipave modem nga Samsung dhe MediaTek për një version të aktivizuar të 5G të iPhone. Shpallja është e fundit që del nga prova e antitrustit të Komisionit Federal të Tregtisë (FTC) kundër Qualcommit, i cili akuzohet për përfshirje në sjellje antikonkurruese ...

Videokasitë mund të jenë të palosshme Xiaomi Smartphone

Telefonat e palosshëm nga Samsung dhe Huawei kanë bërë tashmë tituj, dhe duket se Xiaomi mund të jetë prodhuesi tjetër i veglave për t'u futur në trend. Evan Blass dje ka shënuar një video që tregon një pajisje të ngjashme me tabletin që drejton Android-in, që mbështillet prapa në ...

10 duhet të ketë Apps Android për 2019

Nëse jeni një konvertues i fundit në Android ose një entuziast i vjetër, dyqani i dyqaneve të Google Play në 3.5 milion aplikacione mund të frikësojë. Lista jonë është një vend i mirë për të filluar për këdo që kërkon të kërcejë-të fillojë mbledhjen e tyre. Ne pranojmë hapur se kjo listë nuk ka ...

10 Bërxëlluesit më të mirë të 2019

Një nga karakteristikat më të njohura të Android dhe padyshim një arsye kryesore për dominimin e saj në tregun e smartfonëve, është opsionet e pafund të personalizimit të sistemit operativ (OS). Mundësitë e personalizimit bollëk, si në nivelin OS parazgjedhur ose duke instaluar një nga qindra lëshuesve (vetëm nën ...

Samsung Galaxy S10: Gjithçka që dimë deri tani

The Samsung Galaxy S10 is coming. There are a lot of rumors out there. IXCHARXm collecting them but also adding some of my own confidential sources here. That said, I canXCHARXt say IXCHARXm right; IXCHARXm as right as I feel I can be at the moment. …