Nintendo Switch 2: A mund të arrijë një Nintendo Switch i ri në 2019?

Një raport i zbuluar sugjeron se një version i ri i Switch Nintendo mund të arrijë vitin e ardhshëm - a është Nintendo Switch 2?

Nintendo Switch 2 mund të jetë në rrugë në 2019, sipas një raporti të zbuluar nga Wall Street Journal (WSJ).

Raporti pohon se Nintendo shpreson të rrisë shitjet e tastierës hibride, të cilat kanë rënë ndjeshëm që nga nisja e tij shumë e suksesshme.

Mjerisht, kjo nuk bën të sigurt se produkti i ri do të jetë Nintendo Switch 2. Do të ishim më të prirur të prisnim një përditësim të harduerit dhe softuerit - dhe një ridizajnim - të modelit ekzistues të Switch. Mendoni si Microsoft përditësimin e Xbox One në Xbox One S ose Xbox One X.

Megjithatë, ky është një lajm i mirë, sepse kur u lirua vitin e kaluar, Nintendo Switch ishte një nga consoles më emocionuese ne do të shohim për një kohë të gjatë. Ne etiketonim atë "një blerje thelbësore për këdo që pretendon të gëzojë lojrat" që mund të vuajnë vetëm nga mungesa e lëshimeve të forta.

Një vit më vonë, ajo ka provuar të qëndrojë në provë të kohës. Pra, si mund të përmirësohet Nintendo ndoshta në një tastierë që duket të jetë artikulli i përfunduar?

E pra, duket se vetë Nintendo nuk është ende i sigurt se çfarë do të duket si rikrijimi i 2019. Raporti i lartpërmendur i WSJ thotë se kompania legjendare japoneze e lojrave "ende debaton se çfarë harduerësh dhe softuerësh të rinj do të përfshijë në përmirësimin".

(Mbi: Nintendo origjinal Switch)

Mund të ketë një përmirësim në ekranin LCD të Switch, sipas "njerëzve me njohuri të diskutimeve". Ndërprerësi aktual përdor një ekran të ultë të kristaleve të lëngëta; teknologji që bie pas asaj që gjendet në shumicën e smartfonëve modernë. Një ekran i ri "do ta bënte kalimin më të ndritshëm, më të hollë dhe më efikas në energji", dhe me siguri do të ishte një shtesë e mirëpritur.

Sa për përmirësimet e softuerit, megjithatë, ne jemi shumë më tepër në errësirë. Mund të jemi pothuajse të sigurtë se kalimi i përditësuar do të ketë shumë karakteristika me versionin e mëparshëm dhe do të jetë prapa në përputhje me lojërat ekzistuese. Dy vjet do të ishte një kohë shumë e shkurtër për një rishikim të plotë.

Raporti i WSJ pretendon se Nintendo po kërkon të lëshojë Switchin e ri në gjysmën e dytë të 2019, ndoshta sapo të verës. Kompania Kioto, Japoni ka për qëllim të zhvendosë 20 milion njësi në fund të marsit të Marsit 2019 dhe e sheh konsolën e përditësuar si një mënyrë për të rritur shitjet në periudhën menjëherë pas kësaj.

Normalisht, prodhuesit më të mëdhenj lëshojnë një tastierë të re çdo pesë ose gjashtë vjet, kështu që ne do të presim që të duhet të presim deri në 2022 / 23 për të parë një Nintendo Switch 2 të duhur.

Imazhi i Nintendo Switch - Neon Red / Neon Blue

Nintendo Switch - Neon Red / Neon Blue

£ 279.00 Blej tani Imazhi i Nintendo Switch - Neon Red dhe Neon Blue Joy-Con

Nintendo Switch - Neon Red dhe Neon Blue Joy-Con

$ 295.00 Blej tani

Qëndroni të sintonizuar në këtë faqe për përditësimet më të reja kur dhe kur i marrim ato.

Burim

Faqet Post

Lini një Përgjigju

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.