Nokia 7.1 zbuloi me karakteristika anije me një çmim të këndshëm

Çmimi kur rishikohet TVSH-ja e 299inc

Nokia tërheq mbrapa perdet në Nokia 7.1, një smartphone në mes të rangut që kërkon të dalë jashtë klasës së OnePlus 6

Re-do e madhe e Nokia-s mund të jetë vetëm në vitin e dytë, por linjën e telefonit tashmë mbulon çdo sasi të mundshme çmimesh. Nga telefonat me karakteristika që i kushtojnë kikirikë të ndritshëm Nokia 8 Sirocco anije, firma është duke e bërë veten të rehatshëm në çdo kënd dhe trazirë të hapësirës smartphone.

Pritini në pjesën e fundit të vitit dhe, ndërsa netët e dimrit fillojnë të zvarriten, një smartphone tjetër Nokia do të shfaqë në dyqanet telefonike në të gjithë vendin. Përshëndetje Nokia 7.1, mirëpritur në (gjithnjë në rritje) familjen smartphone Nokia.

Nokia 7.1: Çmimi në Mbretërinë e Bashkuar, data e lëshimit dhe specifikimet

  • 5.84in 2,244 x 1,080 IPS LCD ekran
  • Octa-core 1.8GHz procesor Qualcomm Snapdragon 636
  • 3GB RAM
  • Kamerat e pasme 12-megapixel dhe 5-megapixel
  • Kamera e përparme 8-megapixel
  • 32GB e ruajtjes, e zgjerueshme përmes microSD
  • Android Një Pie
  • Çmimi në Mbretërinë e Bashkuar: £ 299
  • Data e lëshimit në Mbretërinë e Bashkuar: 17 tetor 2018

Nokia 7.1: Dizajn, karakteristika kryesore dhe përshtypjet e para

Nokia është mjaft qartë duke vuajtur nga një problem i njoftimit. Nga llogaritjet e mia, HMD Global - firma suedeze duke tërhequr vargjet e Nokia - ka lëshuar një total prej tetë telefonash këtë vit, për të mos përmendur të panumërta të tjerë të nisur në 2017 gjatë ringjalljes së Nokia pas një ndërprerjeje të shkurtër.

Çfarë është kaq e veçantë në lidhje me telefonin e nëntë të Nokia-s për të nisur në 2018? E pra, ky është një smartphone me rang të mesëm me pamjet e tij të vëna në telefon që nuk është aq fat që të ketë nivele të parave të gatshme të iPhone për të djegur në përditësimin e fundit.

Ashtu si pjesa tjetër e flotës së smartfonëve të Nokia-s, shasia e 7.1-it është hartuar nga një bllok i vetëm alumini. Gjithkush pëlqen një skaj të bukur, dhe këto janë mjaft qartë disa nga shfletuesit më të mirë që do të hasni në një smartphone.

Ajo nuk duket vetëm mirë, sidoqoftë: anët e lakuara sigurojnë që aparati të ulet në dorë dhe të lehtësohet përdorimi i lexuesit të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në pjesën e pasme, pa përshtatur gripin tuaj ose duke e përzier telefonin me shumë në pëllëmbën tuaj.

Fronti dhe qendra janë 5.84in e telefonit, 2,244 x 1,080 IPS, me një bezel mjaft të zymtë poshtë dhe një gërmim të ngushtë në pjesën e sipërme të ekranit. Jeni i sigurt, duket e bukur për përshtypjet e para; është e ndritshme dhe e qartë, e cila është pikërisht ajo që ju dëshironi nga çdo qeveri që aspirojnë.

Fuqizimi i telefonit është çipi i Snapdragon 636 i mid-range Qualcomm, i cili është në orën 1.8GHz dhe punon së bashku me 3GB të RAM. Kjo është e njëjta konfigurim i brendshëm si Moto Z3 Luaj dhe Asus ZenFone 5 kështu që nëse ndonjë nga këto pajisje është ndonjë tregues se sa mirë do të kryejë 7.1, do të duhej të ishte një telefon tepër i shpejtë.

Sa i përket aftësive fotografike të 7.1, do të gjeni një marrëveshje dyfishe kamera në pjesën e pasme të telefonit. Njëri është një sensor i rregullt 12-megapiksel me kënd të gjerë, ndërsa tjetri është një lente 5-megapixel që ndjen thellësi, për ato fotografi të imazhit të bokeh-efekt efekt. Në pjesën e përparme të telefonit është një gozhdë automatike 8-megapikselë.

Gjëja më e mirë për Nokia 7.1 është çmimi i nisjes. Duke arritur në dyqanet e Britanisë së Madhe për një 299 të thjeshtë në 17 Tetor, telefoni më i fundit i Nokia-s duke vrarë Nokia me sukses uli një pjesë të konsiderueshme të konkurrentëve të saj mesatar. Hidhe në syze të lartë, një dizajn të zbukuruar dhe një ekran të mrekullueshëm, dhe duket sikur jemi në një fitues pasi 2018 tërhiqet.

Mbani sytë tuaj të mbuluar për shqyrtimin tonë të plotë Nokia 7.1 së shpejti.

Burim

Faqet Post

Lini një Përgjigju

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.