Kategoria: Mac dhe Apple

Lajmet e fundit të Apple, përmbledhjet dhe informacionet e lëshimit të produktit për iPad, Mac, Apple Watch dhe Apple TV.

Si të kryeni një kërkim të shpejtë në Safari

Ka disa mënyra për të kërkuar internetin në shfletuesin Safari të Apple. Në këtë artikull, ne do të nxjerrim në pah një mënyrë për të kërkuar faqet e internetit të veçanta duke përdorur një tipar më pak të njohur Safari të quajtur Search Quick Website. Opcioni është projektuar për të punuar me faqet që kanë ndërtuar ...

AMD Vega 20 pajisur sipërfaqen MacBook Pro benchmarks

Javën e kaluar Apple ka shtuar disa opsione të mëtejshme të konfigurimit për blerësit e ardhshëm të laptopëve të saj MacBook Pro 15. Përfundimet e konfigurimit të GPU-s në fund të lartë përdorën për pllajë me përzgjedhjen e AMD Radeon Pro 560X me 4GB të memories GDDR5 dhe ndërrimit automatik të grafikut (në Intel ...

Si të bashkoni dritare Safari të ndara në një në Mac

Kur po përdorni Safari, mund të ketë raste kur ju keni dritare të ndara të hapura. Ndoshta keni një dritare të hapur për punë dhe një tjetër për shfletim personal. Ose, ndoshta po studion një temë në një dritare dhe një tjetër në një dritare tjetër. Çfarëdo rasti ...

Raporti i zbuluar thotë se Apple Macs të reja kanë një 'vrasës' sekret të shkaktuar nga ky veprim i thjeshtë

Dokumentacioni i zbuluar zbulon se Mac të reja përmbajnë një mekanizëm të fshehur i projektuar për t'i bërë ato jofunksionale nëse ato janë të riparuara në mënyrë të pavarur, tregojnë raportet. Sipas memorandumeve teknike të fituara nga një numër i shitoreve, çdo Mac me çipin e ri të T2 të Apple fsheh një kritikë të sigurisë që përshkruajnë kritikët si ...

Rastet më të mira iPhone XR që mund të blini tani [List]

Këto janë rastet më të mira të iPhone XR që janë në dispozicion për të blerë tani për smartfonin tuaj të ri të shkëlqyeshëm me ngjyra, nga Apple me një ekran Retina të Lëngshme. Smartphones filluan udhëtimin e tyre duke qenë pllaka të vogla plastike të cilat u kaluan në metal pastaj në fund të xhamit për të bërë ...

Si të luani lojra të Windows në Mac tuaj pa Windows

Mac ka shumë lojëra, por gjithmonë do të ketë fundin e shkurtër të shkopit në krahasim me Windows. Nëse doni të luani lojërat më të fundit në Mac tuaj, ju nuk keni zgjidhje tjetër përveçse të instaloni Windows-in ... ose a jeni? Në të vërtetë ka disa mënyra ...

Si të shfaqni ikonën e volumit Në macOS Menu Bar

Me parametrat e instalimit të parazgjedhur, macOS tregon pa tela, baterinë, kohën, kontrollin në qendër të vëmendjes dhe ikonat e qendrës së njoftimit në shiritin e menysë. Ndryshe nga sistemi operativ Windows, macOS nuk tregon ikonën e volumit në shiritin e menysë me cilësimet e parazgjedhura. Kjo ka të ngjarë që, ikona e volumit, nëse ...

Si të ndryshoni Fonts iPhone / iPad Në iOS 11

Si të ndryshoni fontet iPhone / iPad Në iOS 11 Nëse po drejtoni një iPhone, iPad ose iPod touch, atëherë qëndroni në arsyetimin se do të doni të dini më shumë rreth përshtatjes dhe të eksploroni fushat që mund të ndryshohen. ...

CallBar X për iOS 11.3.1 / 11.4 Jailbreak u lirua

CallBar X për iOS 11.3.1 / 11.4 Jailbreak u lirua Disa tweaks të jailbreak janë më të lidhur ngushtë me skenën jailbreak si një e tërë se të tjerët, dhe ne patjetër do të duhet të vendosim CallBar X në atë kategori. Kjo është arsyeja pse veshët tanë u pricked kur ne ...