Category: Tech-Net-lojë Lajme

Informacion dhe lidhje me këshilla kompjuterike, truket, rishikime, zgjidhje, lajme dhe informacione relevante për temat e lidhura me TI. Merrni më të fundit mbi produkte të reja, konkurse dhe dhurata.

Printerët më të mirë 3D për të blerë në 2019

Mund të duket sikur printerët e 3D të konsumatorëve janë ende një teknologji e adoptuar herët, por e vërteta është shumë e ndryshme. Vetëm pak vite më parë, printer juaj 3D do të mbërrinte në një shtet të disassembluar, pasi pjesërisht ishin vënë së bashku nga disa njerëz të zhurmshëm në një derdhje. Tani ...

CES 2019: ASUS ROG inat VI Extreme Omega X299 Motherboard

Në CES 2019 ASUS po kërkon të shtyjë kufijtë e procesorëve Intel Skylake-X edhe më tej se kurrë më parë me njoftimin e saj ROG Rampage VI Extreme Omega X299 motherboard. Ky bord përmban LAN të dyfishtë, katër lojëra elektronike M.2 dhe mbështetje për konfigurimet SLI dhe Crossfire në mënyrë 3. ...

CES 2019: ASUS 'Tablet Chromebook CT100 për Arsim

Designed kryesisht për përdorim të arsimit, Tableti Chromebook CT100 ka një shasi të gomës dhe mundësohet nga një SoC me bazë ARM, në thelb duke sjellë së bashku dizajnin e thyer dhe me kosto të ulët. Meqë pajisja mund të zbatojë aplikacione të zhvilluara për Android dhe OS Chrome, CT100 mund të bëhet një praktike ...

Entroware lëshoj Hades, Një Workstation i Fuqishëm Linux

Njihuni me Entroware Hades, kompani britanike e kompjuterëve Linux, Entroware ka zbuluar ofertën e saj më të fundit me Linux - dhe është diçka prej një bishë! Entroware Hades është kompjuteri i parë i punës i kompanisë për të ofruar procesorë AMD dhe konfigurime multi-GPU. Modeli bazë vjen me një okta-core ...

CES 2019: Pllakat e reja të B365 të ASRock-it

ASRock zbuloi pesë banda të reja B365 në CES 2019 me një përzierje të karakteristikave të ngjashme me ofertat e saj Z390. B365 Pro4 dhe B365M Pro janë në shënjestër ndaj përdoruesve profesionistë, ndërsa B365 dhe B365M Phantom Gaming 4 shënojnë një pikë hyrjeje më të ulët në Intel ...

Intel Core i9-9990XE: Deri në 5.0 GHz, vetëm ankand

AnandTech has seen documents and supporting information from multiple sources that show that Intel is planning to release a new high-end desktop processor, the Core i9-9990XE. These documents show that the processors will not be sold at retail; rather they will only be sold to system …

Komentet e AMD mbi Threadripper Performance 2 dhe Windows Scheduler

Users may have been following Wendell from Level1Tech’s battle with researching the reasons behind why some benchmarks have regressed performance on quad-die Threadripper 2 compared to dual-die configurations. Through his research, he found that this problem was limited to Windows, as cross-platform software on Linux did …

Si të Vendosni Ebooks Pa pagesë në Kind tuaj Amazon

Kindle Amazon është një lexues i madh ebook, por është i lidhur ngushtë me ekosistemin e Amazon. Nëse keni një tabletë zjarri ose një smartphone, mund të shkarkoni aplikacione të tjera të leximit elektronik për të shtuar bibliotekën tuaj, por me In Kind Kinds (duke përfshirë ndezjen e re të papërshkueshëm nga uji ...