Top 5 VPS Hosting Ofruesit 2018

VPS më e mirë hosting

Ne të gjithë e urrejmë trafikun në rrugë. A nuk kemi? Por, çka nëse e njëjta sasi trafiku fillon ulje në blogun apo faqen tonë të internetit. A nuk është një ndjenjë e mirë? Natyrisht, është! Është një moment i lezetshëm për çdo mjeshtër të internetit që ka punuar shumë për të marrë faqen e tyre në këtë fazë. Megjithatë, ka disa kërkesa për një faqe interneti në rritje që do t'ju duhet të kujdeseni për tani. Ju do të duhet të siguroni faqen tuaj një mjedis të fuqishëm hosting që është në gjendje të shërbejë rritje të trafikut dhe kërkesa të tjera.

E pra, VPS hosting është një zgjidhje e tillë e madhe që është projektuar për të akomoduar faqet e internetit në rritje. Në fund të fundit, në krahasim me hosting të përbashkët (hosting bazë), serverët VPS janë projektuar për të ofruar shkallëzim maksimal, më shumë kontroll mbi serverin (server virtual) dhe mbështetje më të mirë teknike.

Pa dyshim, VPS hosting është një opsion më i mirë për faqen e internetit të trafikut të lartë, por vetëm kur zgjedh një partner i besueshëm VPS. Nuk ka mungesë të opsioneve kur vjen VPS hosting. Në fakt, zgjedhjet janë të pafundme që ju nuk do të jeni në gjendje të vendosni se cili opsion duhet të shkoni me të. Si çdo ofrues pretendon të jetë klient-centrike dhe të besueshme.

Pra, si të zgjedhni ofruesin e duhur të VPS hosting është çështja më e madhe këtu! E pra, kjo është një dhimbje koke e madhe për çdo pronar të internetit. Por mos u shqetësoni, ne kemi një listë të ofruesve më të lartë 5 VPS hosting që ne po sjellim (pas hulumtimeve në thellësi) për ju që ta bëni vendimin tuaj më pak stresues.

Pra, vazhdoni të lexoni në këtë post derisa të përfundojë.

#1 Namecheap

Kur filloni të blini për një VPS hosting, shpesh ju duhet të ngulitni në një tabelë të madhe krahasimi dhe të kuptoni se cili plan do të punojë më mirë për ju. Për fat të mirë, në Namecheap ekzistojnë vetëm dy plane VPS.

Plani i hyrjes në nivel të quajtur, 'VPS Pulsar' fillon në $ 14.80 / mo dhe ofron një sërë veçorish që përfshijnë core 2 CPU, 40 GB SSD RAID 10 dhe RAM 2 GB. Duke folur për planin premium, i quajtur 'VPS Quasar ', ju ngarkon $ 24.75 për një muaj. Ky plan i plotë VPS ju ofron 4 CPU core, 6 GB RAM dhe 120GB SSD RAID 10.

Nëse hedhim një vështrim në opsionet e sigurisë, duket se ofruesi nuk e merr atë vend. Ata ju ofrojnë një mjet IP blocker që bllokon adresat IP problematike nga qasja në faqen tuaj te internetit. Për më tepër, mjet i tyre Leech Protect ju ndihmon të menaxhoni fjalëkalimet e përdoruesit.

#2 A2 Hosting

Themeluar nga Bryan Muthig, A2 Hosting është i njohur për mirëdashjen e tyre dhe shërbime të uebit të lartë. Ofruesi është i specializuar në një numër të shërbimeve të web hosting duke filluar nga hosting përbashkët për hosting dedikuar për reseller hosting për VPS hosting.

Duke folur për VPS hosting e tyre, ato ofrojnë edhe VPS me bazë Windows dhe VPS me bazë Linux, së bashku me mundësinë e menaxhimit të serverit nga ekipi i tyre.

Plani i tyre themelor i pamenaxhuar i Linux VPS fillon në nivelin më të ulët si $ 5.00 / mo dhe vjen me karakteristika të tilla si 20 GB Storage, 512 MB RAM, qasje në rrënjë dhe transferim 2 TB. Ndërsa për planin Windows VPS bazë, ju do të duhet të paguani një faturë mujore prej $ 36.29. Megjithëse ky plan duket me çmim të lartë, do të shijoni edhe konfigurimin më të lartë, si 4GB RAM, 75 GB Storage, VCPU-të e 4. Së bashku me këto plane hostingimi të VPS, ofruesi gjithashtu ju lejon të krijoni vetë serverin tuaj personal të VPS.

Duke folur për hardware e tyre, ata kanë investuar në serverat SSDS, ata e quajnë atë 'Servera Turbo'. Ato janë projektuar për të ngarkuar faqe deri në 20 herë më shpejt se serverat tradicionalë. Ju do të jeni të lumtur të dini se serverat e tyre virtuale mund të vendosen në Shtetet e Bashkuara (Michigan, Arizona), Holandë (Amsterdam) dhe Malajzi (Singapor).

#3 Lëngu i Uebit

Ofruesi vendosë reputacionin e tij në "hosting të fuqishëm" duke e bërë shpejtësinë dhe besueshmërinë e lartë prioritetin e tyre të lartë. Liquid Web ka investuar në serverin e bazuar në cloud të VPS që ofron performancë më të mirë dhe besueshmëri. Ndoshta, kjo është arsyeja që me krenari pretendojnë garanci 100% uptime. Nëse po drejton një uebfaqe e-commerce, Liquid Web do të jetë një vlerë e madhe për biznesin tuaj.

Megjithatë, nëse jeni duke kërkuar një shërbim VPS miqësor me buxhetin, kjo mund të ju zhgënjejë, pasi edhe plani i VPS i nivelit të hyrjes fillon me $ 59 për një muaj. Megjithatë, do të merrni burime më të larta të serverit si hapësirë ​​në disk 40 GB SSD, bandwidth 5TB, CPU 2.

Ne do të thonim nëse ju jeni në gjendje ta përballoni, do ta gjeni kremin e kulture. Në fund të fundit, madhështia vjen me një çmim.

#4 InMotion Hosting

InMotion Hosting llogaritet në mesin e një ofruesve të besueshëm hosting. Megjithëse plani i tyre i VPS bazë nuk ka çmimin më tërheqës, pra $ 19 / 99 për një muaj, nuk do të pendoheni për blerjen e tij. Pas të gjitha, ju do të jeni duke shijuar 75 GB të ruajtjes, pa SSL, 4 TB bandwidth dhe 4 GB RAM.

Një avantazh i madh për të shkuar në InMotion Hosting është që të merrni garanci 90-ditore. Kjo do të thotë nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre ju mund të kërkoni rimbursim brenda kësaj periudhe kohore.

Duke folur për tiparet e tyre, ato ofrojnë një tepricë në kohë reale të mundësuar nga një infrastrukturë cloud. Për më tepër, ata përdorin SSDs server që është 3 herë më shpejt në krahasim me serverat tradicionalë.

#5 DreamHost

DreamHost është një tjetër emër i popullarizuar në listë. Ky çmim-fituese ofruesi i shërbimit VPS është i mirënjohur për SSD-të e saj super të shpejta (Drive Solid State) që janë përdorur në çdo server të tyre.

Ofruesi ofron serverin Virtual Private të rrufeshëm dhe fleksibilitetin me HTTP / 2. Nëse marrim një vështrim në çmimet e saj, ne e shohim mjaft të përballueshëm sesa shumë ofrues të shërbimeve VPS.

Plani i hyrjes së nivelit, dmth. 'VPS bazë' ofron deri në ruajtjen 30 GB, 1 GB RAM, bandwidth të pakufizuar, fusha të pakufizuar të pritur dhe bandwidth të pakufizuar me çmimin $ 13.75 për një muaj. Planet Premium janë pak të shtrenjta, por ju do të gëzoni konfigurim më të lartë dhe burime më të mira. Ju mund të përmirësoni planet e tyre premium sa herë që ndjeni që faqja juaj ka nevojë për më shumë burime.

Megjithëse qendrat e të dhënave janë të vendosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, CDN (Content Delivery Network) i quajtur DreamSpeed ​​e bën faqen tuaj më të shpejtë, pa marrë parasysh se nga cili vend është qasur.

përfundim

Në këtë post, ne kemi shfaqur një listë kompakt të ofruesve të lartë të hostingit 5 VPS. Shpresojmë, kjo do t'ju ndihmojë të gjeni ofruesin tuaj ideal VPS hosting.

Burim

Faqet Post

Lini një Përgjigju

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.